Knihy z našeho
nakladatelství
ZDE
Česká Citadela-2.png

29.02.2020

Jedno z anglických slov, které si bez vhodného českého překladu našlo cestu do naší řeči, je podivně znějící výraz “prepper”. Česky by se asi mělo skloňovat “preper bez prepera”, tedy tak, jak ho většina lidí vyslovuje. Těch, kteří ho znají. Což je nejspíš...

Už je tomu 25 let, co nás opustila legenda české trampské písně Wabi Ryvola. Složil přes 270 písní – většinu z nich hrál se svým bratrem Mikim ve skupině Hoboes. Napsal také 25 povídek. V životě si zvolil celoživotní roli tvrďáka opovrhujícího popularitou,...

22.02.2020

Po generace se ve Strakonicích vypráví příběh o zázračném přežití malého děvčete pod mlýnskými koly v chladných vodách Otavy. Na svatořečení Jana Nepomuckého tak mají zásluhu nejen jeho dospělí ctitelé, ale i šestiletá Rozálie Hodánková.

...

18.02.2020

Jmenoval se Geidl. Radola. Pak se nechal přejmenovat na Gajdu a Radolu počeštil na Rudolfa. Narodil se roku 1889 nebo 1892 v Kotoru (Černá Hora, Jugoslavie). Nebo možná v Kyjově na Moravě. I když v místním muzeu tvrdí, že rodina z Černé hory přišla do jeji...

14.02.2020

Symboly naší státnosti – lev, orlice či trikolóra – tvoří naši spojnici s národním dávnověkem. Jsou historickým dokladem, že národ není umělý konstrukt, ale tisíciletá a stále živá realita.

Když chtěl saský právník 13. století Eike von Repgow ve svém díle S...

12.02.2020

Vážený pane generální řediteli,

obracíme se na Vás otevřeným dopisem, který prostřednictvím Aliance pro rodinu zastupuje hlas mnoha rodičů v České republice.

Česká televize na svém programu "Déčko" vysílá již od roku 2014 dětský pořad Doktorka Plyšáková. Dne...

07.02.2020

Je třeba, abychom opět vnímali svět z hlediska českých národních zájmů, a nikoli přes různé filtry unijních, aliančních či jiných integračních brýlí. Nikde se tento přístup neprojevuje tak výrazně, jako v hnacím motoru naší ekonomiky - zahraničním obchodě.

...

04.02.2020

V příběhu o lidické tragédii se po mnoho let zamlčovalo, že mezi oběťmi nacistické zvůle byl i katolický kněz Josef Štemberka. A také to, že se snad mohl smrti vyhnout, ale svědomí mu to nedovolilo.     

Na počátku února uplynulo 151 let od...

Please reload

Články podle kategorie
Please reload

Nejnovější články