Vážení a milí „MYčkaři,“ předplatitelé měsíčníku MY,


 

nejprve dovolte, abych Vám (a vlastně nám všem, jen tak jsme MY) popřál, aby nadcházející rok byl alespoň o trochu lepší než ten letošní. Ať již to hodnotíme z kteréhokoli úhlu, je jasné, že jeden z nejtvrdších úderů dostala naše země vedle všech ostatních i v hospodářské oblasti.

Po jarním „lockdownu“ byl také náš měsíčník a celé vydavatelství Česká citadela na kraji propasti: druhotná platební neschopnost (neplatili nám hlavně velcí partneři), pokles přímého prodeje – to se týkalo samozřejmě všech. Ale těch menších, nezávislých, zvlášť. Postupně jsme se přes léto jakž takž vzpamatovali. Pomohli nám velmi i sponzorské příspěvky mnoha „bojových přátel“ prostřednictvím Nadačního fondu Má vlast.

Pak přišel druhý úder na podzim. A situace se v podstatě opakuje. Navíc nejsme subjekt, který by dosáhl na jakékoli vládní „kompenzace“. Dokonce ani na úvěry, protože nejsme v zisku. 

Nevzdali jsme to však a pracujeme na vstupu nového investora a ekonomické stabilizaci. Současně připravujeme trochu vylepšenou „modernizovanou“ podobu MYčka. 

To všechno nás vedlo k rozhodnutí udělat dvouměsíční pauzu. V lednu a únoru proto MY nevyjde. Navážeme na naši tříletou „vlasteneckou misi“ až březnovým číslem.

Vy, předplatitelé, jste pro nás ti nejdůležitější. Proto Vám píšu tento dopis.

Je samozřejmě na Vás, zda si předplatné ponecháte. Pokud ano – a já v to spolu s celým kolektivem redakce pevně věřím – setkáme se opět v březnu 2021. Z Vašeho předplatného se nic neztratí, jen se „posune“. To znamená, že dvě vydání budou pro Vás pokračovat i po termínu, do něhož máte současné předplatné.

Chci věřit, že tento zádrhel na našich vztazích nic nezmění. Že naši dosti neopakovatelnou společnost „MYčkařů“ nadále nejen udržíme, ale že se postupně dále rozroste. 


 

S díky a se srdcem plným naděje na lepší příští

 

 

Petr Hájek
šéfredaktor, ředitel vydavatelství a nakladatelství Česká citadela

Měsíčník MY z Čech, Moravy, Slezska a Slovenska | © 2017 - 2020 Česká citadela, s.r.o. | Web MY: © 2017 - 2020 Flex Press, s.r.o.

  • Facebook Sociální Icon