O misku vtipné kaše (aneb Umíme se ještě smát?) – 3. část

V dubnovém čísle jsme odstartovali staronovou soutěž, kterou oživujeme tradici z „myčka“ let šedesátých. Tentokrát, již po třetí, tedy přinášíme vtipné kresby od nadaných kreslířů, jejichž práce, bohužel, jinak asi zůstává zapomenuta. Chceme tím povzbudit neznámé i známé autory kresleného humoru, který z našeho okolí již téměř zmizel, a současně zapojit čtenáře do hry s otázkou, jestli se v té dnešní době ještě vůbec umíme podívat na svět s humorem.


V dubnu jsme otiskli kreslené vtipy pana Jiřího Vaňka z Hlinska a v květnu pana Štefana Bíže ze Stráže pod Ralskem. Do redakční pošty přišla již pěkná řádka hlasů k oběma soutěžícím, za což našim čtenářům děkujeme. Stali se tím odbornými porotci našeho časopisu. A udělali dobře, protože se automaticky zařadili do slosování o sympatickou cenu. Ale shrňme to celé raději znovu a popořádku:


Ti, kdo jsou obdařeni vtipem a schopností kreslit, nám mohou zaslat své vtipy poštou na adresu Redakce MY, Nad Vinným potokem 1148/4, 101 00 Praha 10 – Vršovice, nebo e-mailem na redakce@mesicnikmy.cz.


Ti, kdo kreslit neumějí, nemusí smutnit. Budou těmi nejdůležitějšími - čtenářskou porotou.


1) Soutěžit může každý autor, který zašle minimálně pět kreseb (pokud možno více, aby bylo z čeho vybírat), které otiskneme. Pokud se dostaneme do autorského přetlaku, pokusíme se dát soutěžním obrázkům více stránek, nebo prostor na webu MY.


2) Každý čtenář-porotce zašle svůj hlas poštou či e-mailem: Označí je „O misku“ a napíše jméno autora kresby a pořadové číslo, které bude u každého obrázku uvedeno. Svůj hlas pro daný měsíc mohou porotci zasílat až do vydání následujícího čísla. Každý měsíc postoupí do finále ta kresba autora, která získá nejvíce hlasů od porotců.


3) Vždy po půl roce bude malé finále: Otiskneme pět vítězných kreseb z jednotlivých kol – a vy rozhodnete. Autor vítězného vtipu pak z porotců vylosuje – vítěze. Toho na naše náklady pozveme do redakce na oběd. Dostane Misku vtipné kaše (na sladko či na slano, podle vlastního výběru) servírovanou na deseti zelených bankovkách.


Třetím soutěžícím je pan Roman Kubec z Meziboří, okres Most.


Kliknutím na obrázek můžete zvětšit a listovat.

Kompletní seznam soutěžících naleznete vždy v aktuálním článku k "misce" na stránkách MY (odkazuje na něj upoutávka na úvodní stránce).#Omiskuvtipnékaše #Soutěž