• MY

O misku vtipné kaše (aneb Umíme se ještě smát?) – 4. část

Našim pravidelným čtenářům netřeba opakovat důvody, proč jsme oživili staronovou soutěž nadaných kreslířů, tolik oblíbenou v „myčku“ let šedesátých. Věříme, že tato rubrika je příjemným osvěžením pro naše čtenáře stejně jako pro nás v redakci. I když si popravdě občas lámeme hlavy nad pointou některých vtipů, které nám kreslíři zasílají. Právě to však ke kreslenému humoru patří, o to přeci jde. V tomto směru byly i podle ohlasů možná nejzáhadnější kresbičky pana Vaňka v dubnovém čísle, zatímco vtipy pana Bíže v květnovém MY byly zcela výmluvné. V červnu nás pak laskavým humorem potěšil pan Kubec z Meziboří.


Těžko lze jejich osobité styly porovnávat, a tak se možná společně s našimi čtenáři – odbornými porotci pokoušíme o nemožné. Hlasy a ohlasy porotců na kresbičky, které byly otištěny v předchozích třech číslech, nás moc těší. A že už se jich sešlo! Zdá se, že na naši otázku, jestli se v dnešní době ještě vůbec umíme podívat na svět s humorem, se rýsuje odpověď…


Pravidla soutěže připomínáme v každém čísle, a jelikož opakování je matka moudrosti, činíme tak i tentokrát:


Ti, kdo jsou obdařeni vtipem a schopností kreslit, nám mohou zaslat své vtipy poštou na adresu Redakce MY, Nad Vinným potokem 1148/4, 101 00 Praha 10 – Vršovice, nebo e-mailem na redakce@mesicnikmy.cz.

Ti, kdo kreslit neumějí, nemusí smutnit. Budou těmi nejdůležitějšími - čtenářskou porotou.


1) Soutěžit může každý autor, který zašle minimálně pět kreseb (pokud možno více, aby bylo z čeho vybírat), které otiskneme.


2) Každý čtenář-porotce zašle svůj hlas poštou či e-mailem: Označí jej „O misku“ a napíše jméno autora kresby a pořadové číslo, které bude u každého obrázku uvedeno. Svůj hlas pro daný měsíc mohou porotci zasílat až do vydání následujícího čísla. Každý měsíc postoupí do finále ta kresba autora, která získá nejvíce hlasů od porotců.


3) Vždy po půl roce bude malé finále: Otiskneme pět vítězných kreseb z jednotlivých kol – a vy rozhodnete. Autor vítězného vtipu pak z porotců vylosuje – vítěze. Toho na naše náklady pozveme do redakce na oběd. Dostane Misku vtipné kaše (na sladko či na slano, podle vlastního výběru) servírovanou na deseti zelených bankovkách. Pro jistotu zdůrazněme, že nejde o dolary, ale o pevnou českou měnu.


Čtvrtým soutěžícím je pan Miloš Krmášek z Náchoda.


Kliknutím na obrázek můžete zvětšit a listovat.

Dosavadní soutěžící:

Kompletní seznam soutěžících naleznete vždy v aktuálním článku k "misce" na stránkách MY (odkazuje na něj upoutávka na úvodní stránce).


#Omiskuvtipnékaše #Soutěž