Poťouchlé větičky Ladika Větvičky

Kdo si myslel, že s letošním létem se covidový režim, i pro nedostatek skutečně nemocných, zhroutí jako domeček z karet, musí s nervozitou vyhlížet podzim. A spolu s ním i dosažení další z etap „nového světa“, jehož krásy budou smět objevovat jen „hrdinové, co se rozhodli udělat za vším tečku“. Ladik Větvička, vícenásobný bloger roku, přitom ví, že místo tečky je to samý otazník. Nebo vykřičník?

Ladik VětvičkaNeočkovaní mohou kdykoliv změnit názor. Očkovaní už ne. To je první ze svobod, o kterou přišli.


Z veřejného prostranství ve státě Wisconsin byl na popud studentů odstraněn bludný balvan, který byl podle nich příliš rasistický. Někdo totiž objevil, že v roce 1925 o něm místní noviny jednou napsaly jako o „negrově hlavě“. Tenkrát se v této části USA velkým tmavým balvanům takto prostě říkalo. Síla příběhu je v tom, že nikdo, včetně univerzitních historiků v análech neobjevil, že by byl inkriminovaný balvan někdy dříve či později takto označen. Přesto balvan musel pryč. Přitom tento kus žuly připomínal člověka, který nikomu nic neudělal. Byl instalován na paměť významného amerického geologa a rektora školy jménem Thomas Chamberlin, po němž jsou mimochodem pojmenovány i krátery na Měsíci, na Marsu a hora v Kalifornii.


Podle zveřejněných smluv objednala EU 1,3 miliardy vakcín s možností doobjednání dalších 560 milionů dávek. Vzhledem k tomu, že je Evropanů něco přes 400 milionu kusů, vychází to na 4-5 dávek na Evropana. No jistě, říkal jsem vám, že dvě dávky nestačí. Pokud si někdo myslel, že se nechá píchnout a pak mu dá Systém pokoj, je na šeredném omylu. Před námi je třetí, čtvrtá a pátá vlna a další a další dávky.


Švédsko je evropským premiantem v počtu úmrtí způsobených střelnou zbraní, evropský průměr v této smutné statistice překračuje skoro trojnásobně. Drtivou většinu obětí přitom tvoří muži ve věku mezi 20-30 lety. Švédové, kteří podobný problém ještě nedávno prakticky neznali, se domnívají, že na vině je imigrace. Policie tyto domněnky nemůže potvrdit, protože totožnost a národnost obětí ani střelců se oficiálně nesmí zveřejňovat.

Německý prezident Frank-Walter Steinmeier v reakci na katastrofální povodně vyzval k zesílení opatření na ochranu klimatu. „Pouze pokud se odhodlaně pustíme do boje proti klimatické změně, budeme moci držet v mezích extrémní povětrnostní situace, které nyní zažíváme,“ řekl Steinmeier. Můj milý Franku, kdybys lépe studoval zkušenosti sovětských soudruhů, dávno bys věděl, že boj proti klimatickým změnám nebo pro klimatické změny je sice náročný, ovšem zcela nesmyslný úkol.


Izrael opět omezuje vstup do země, turisté musí do sedmidenní karantény, a to i v případě, že jsou očkovaní. Roste počet lidí v nemocnicích, kteří jsou v kritickém stavu, z toho 42 % je neočkovaných. Izrael má naočkováno zhruba 60% populace. Proč jsou tedy ti očkovaní v kritickém stavu, když má vakcína právě takovému stavu zabránit?


Média oznámila, že bude nutné očkování třetí dávkou, protože byla testována skupina seniorů a přišlo se na to, že mnozí už mají málo protilátek… Přitom covidoví mágové odmítají uznávat protilátky získané prodělanou nemocí, protože prý nelze určit hladinu protilátek, která je dostatečná a která už ne. Tak já už nevím, jednou to vědí, jednou ne…


Německo zruší testy na covid zdarma, které zatím byly hrazeny z pojištění. Země tím stupňuje tlak na neočkované. Hmm, mám takový pocit, že i v třicátých letech německé úřady stupňovaly tlak na jistou skupinu obyvatel.


V České republice začalo od počátku srpna platit pravidlo, které vyloženě zvýhodňuje lidi očkované proti koronaviru. Zatím se týká velkých kulturních a sportovních akcí, očekává se však, že by brzy měli být očkovaní preferováni všude. Ještě před rokem však vláda něco podobného odmítala. Takovéto neoprávněné zvýhodňování jedné skupiny obyvatel před druhou pojmenovává přitom náš trestní zákoník jako apartheid a už jeho příprava je trestná.

Vědci z britské Královské univerzity oznámili výsledky studie, ze které vyplývá, že před nákazou mutací delta a rozvojem bezpříznakového i příznakového onemocnění covid-19 chrání dokončené očkování z padesáti až šedesáti procent. Z toho tedy vyplývá, že každý druhý očkovaný člověk může být přenašečem viru.


Německá Stálá očkovací komise se postavila na odpor politikům, kteří na ni naléhali, aby konečně podpořila doporučení očkovat děti ve věku od 12 let. Vládní systém se snaží různými cestami prosadit co největší proočkování německého obyvatelstva. „Nedoporučíme očkování dětí jen proto, že to chtějí politici,” řekla komise.


Americká televizní společnost CNN propustila tři zaměstnance, kteří přišli do kanceláře zpravodajské sítě nenaočkovaní.


Další studie, například z USA, ukazují, že očkovaný člověk může mít v sobě stejnou virovou dávku jako ten neočkovaný a může nakazit kohokoli. Mezitím výrobci vakcín své produkty výrazně zdražili a my ani nevíme, jestli fungují, protože nezabrání v mnoha případech těžkém průběhu onemocnění a protože nebrání ani přenosu. Miliardový kolotoč peněz pro farmacii se ale točí dál, zatímco národy a lidé chudnou.


Španělská policie oznámila zajímavou nabídku práce. Na ostrově Ibiza shání cizince mezi 30-40 lety věku do nového týmu. Pracovní náplní bude tajně pronikat na soukromé večírky, kde návštěvníci porušují koronavirové restrikce, a upozorňovat na ně uniformované příslušníky. Škoda, že se již v občanských průkazech nepíše druh zaměstnání. Úspěšný kandidát by se mohl chlubit pracovní pozicí: udavač.


Článek vyšel v měsíčníku MY 9/2021 který si můžete výhodně předplatit zde, případně zakoupit jeho digitální verzi (a podpořit tím jeho další tvorbu v nelehké době) zde.