Poťouchlé větičky Ladika Větvičky

„Hnutí ANO (29,5 %) potvrzuje pozici lídra, ČSSD (9,5 %) posiluje. Piráti jsou celkově druzí a jsou nejsilnější opoziční stranou s 12,5 procenty. ODS klesla na třetí pozici s 11 procenty. Starostové, KDU-ČSL a TOP 09 se pohybují těsně kolem hranice pro vstup do Sněmovny.”

Ladik Větvička


Tato čísla hlásila agentura Median před rokem, v září 2020. Už je vám jasné, proč musel Ústavní soud pod vedením představitele „pravdy a lásky” změnit volební pravidla? TOP, STAN a KDU-ČSL by se bez jeho pomoci do sněmovny pravděpodobně nedostaly a koaliční vládu by vytvořil opět Andrej Babiš. Dobrá práce, bruselští chlapci, gratuluji vám a zároveň je mi vás líto. Už jen když si představím toho Fialu, jak se mu rosí brýle, když stojí před šéfem skupiny Volkswagen, který mu oznamuje, že zastavuje výrobu ve Škodovce, nebo tu švarnou dívčinu s chlapeckým účesem, jak vysvětluje v Bruselu, že za nevyrovnaný počet učitelů a učitelek v českém školství nemůže Česko platit pokutu za genderovou nevyváženost, nebo toho Rakušana, jak valí oči z důlků, když mu starý Westinghouse oznamuje, že pro dostavbu elektrárny nebude potřebovat žádnou českou firmu a reaktor má už dávno nasmlouvaný s Rosatomem…


Když jsme ještě u tématu voleb, udělejme takové malé, historické ohlédnutí. Náš první prezident hlásal, že stát se udržuje těmi prostředky a idejemi, jimiž byl založen. Pak se ovšem obávám, že tady máme problém. Skoro všechny naše volby byly ovlivněny volebními machinacemi. Už ty první volby v roce 1990 hrubě ovlivnily kruhy „pravdy a lásky“ takzvanou Aférou Bartončík. V roce 1998 chyběl ke zvolení Václava Havla do dalšího funkčního období jeden hlas. Ten se našel, když byl zatčen poslanec Sládek – ve vazbě mu nebylo dovoleno hlasovat, a tak byl prezident slavně zvolen. Poslanec Sládek byl týden poté propuštěn z vazby a soud později na jeho výroku, že „Němců za války zahynulo málo,“ neshledal nic závadného. A mohli bychom pokračovat – aféra Kubice, kabelková aféra paní Nagyové, aféra Lithium… Ptáte se, proč nám Bůh neustále vrací tyhle situace? No přece abychom se poučili! Letos na nás týden před volbami připravil aféru Pandora papers s Babišovými domy na francouzské riviéře. Vzhledem k výsledku voleb se nezdá, že bychom už konečně pochopili, že nás někdo tahá za nos. A tak můžeme před dalšími volbami očekávat jinou aféru a pak zase a zase, než nám to snad jednou konečně dojde.


Nejlépe ovšem shrnula celé volby jednou větou moje kamarádka, cestovatelka Peggy Kýrová: „Lid se raduje, že odešel Lenin. Zatím netuší, že přichází Stalin.“

Tisková kancelář Slovenské republiky informuje, že ve specializovaném zařízení pro seniory ve východoslovenské obci Ubla má polovina klientů potvrzenou nemoc covid-19, pozitivní je také šest osob z personálu. Od počátku září, kdy zaznamenali prvního pozitivního, jim dva klienti zemřeli. Původ nákazy neznají.


Mě by jenom zajímalo, kdepak asi udělali naši bratia chybu, když všichni klienti včetně personálu byli očkováni…


Miroslav Macek shrnuje, kdo stojí za současnou kauzou Pandora Papers: Mezinárodní konsorcium novinářů (ICIJ) je síť investigativců, kterou v roce 1997 založil americký novinář Charles Lewis, respektive jím založená nezisková organizace Center for Public Integrity. ICIJ sdružuje přes 200 žurnalistů z více než stovky zemí světa včetně Česka. Na projektu Pandora Papers spolupracuje kupříkladu Süddeutsche Zeitung, Le Monde, německá televize NDR a ARD, britská BBC či americký deník Washington Post. ICIJ je nezisková organizace, která podle informací na svých webových stránkách získává prostředky od dalších neziskových organizací a nadací. Čechům může být známa například nadace Open Society Fund, která v tuzemsku hradí i další projekty. Nadace Open Society Fund Praha (Nadace OSF) byla založena v Praze v roce 1992 jako součást mezinárodní sítě nadací Open Society Foundations, kterou založil americký investor a filantrop George Soros a která působí ve více než 70 zemích světa. V Česku ICIJ spolupracuje s novináři spojenými s webem Investigace.cz. Ten založila Pavla Holcová, která pracovala roky pro neziskovou organizaci Člověk v tísni.


A kruh se nám uzavírá. Vzpomínáte si ještě, jak nedávno George Soros v rozhovoru vzpomínal, že to byl on, který jako první v prosinci 1989 sdělil Havlovi, že bude prezidentem? Následovalo založení Člověka v tísni, přišla první aféra s názvem Bartončík atd., atd…

Ceny v průmyslové výrobě podle dat Českého statistického úřadu v srpnu meziročně rostly o 9,3 procenta, nejrychleji od roku 1993. Kovy zdražily o 27 procent, dřevo a papír o 24 procent. Česká národní banka následně zvýšila základní úrokovou sazbu na 1,5 %, televizní experti jsou prý překvapeni.


Tak co? Pořád se úředníci ve státní sféře radují ze zvýšení platu a důchodci z pár korun k důchodu? A nebylo náhodou právě rozpoutání nebývalé inflace a rozvrácení světového hospodářství tím hlavním cílem „koronového podfuku”, jak jsme konstatovali před rokem v mé poslední knize? Kdyby si ji „experti“ přečetli, nebyli by bývali překvapeni. No tak si moc nevyskakujte, udržujte rozestupy, myjte si ruce, a hlavně nesundávejte si roušky ani na noc! Co kdyby vás přepadl virus?


I ceny všech energií prudce stoupají. Dosluhující vláda plánuje přispívat lidem s nízkými příjmy a formou nejrůznějších dotací a pobídek i firmám. Předpokládám, že rýsující se vláda probruselských, zelených neomarxistů tento trend nezvrátí, ba právě naopak. Obávám se, že po jejím řádění tady nezůstane kámen na kameni. Copak jsme se všichni zbláznili? Velice dobře víme, že problém je právě v těch jejich zelených dealech, v politickém zavírání elektráren, v nesmyslných emisních povolenkách a jiných levičáckých úchylkách. Ale musíme to strpět, protože jak říkal soudruh Lenin – dokud má lid co žrát, do ulic nepůjde.


Kandidáti na děkana Přírodovědecké fakulty Brno se museli vypořádat s následující výzvou: „Jedním z naprosto esenciálních předpokladů kandidáta na funkci děkana je, že musí zastávat neochvějný zodpovědný přístup k řešení covidové pandemie. A za úplně nejzákladnější manifestaci tohoto přístupu považuji jednoduchou věc – zda kandidáti opravdu patří mezi oněch 70 % plně naočkovaných zaměstnanců. Rád bych proto kandidáty požádal o zveřejnění dokladu o jejich ukončeném očkování proti covid-19. Např. pomocí QR kódu z aplikace Tečka nebo pomocí pdf certifikátu z webu ÚZIS. Uvítám též případné další info o tom, jak se během uplynulých měsíců projevoval jejich přístup k tomuto pandemickému onemocnění.

Pamatujete ještě, jaké rozhořčení ještě před rokem budily mé texty, kde jsem psal, že se plánuje povinné očkování, bez něhož vás nepustí do letadla, do obchodu, ba ani do zaměstnání? Obávám se ovšem, že výše popsaná výzva vykazuje znaky trestného činu podle § 402 - Apartheid a diskriminace skupiny lidí. V prvním odstavci se píše: Kdo uplatňuje apartheid nebo rasovou, etnickou, národnostní, náboženskou nebo třídní segregaci nebo jinou podobnou diskriminaci skupiny lidí, bude potrestán odnětím svobody na pět až dvanáct let.


Již příprava tohoto činu je trestná a nepletu-li se, pak tak jako jiné činy proti lidskosti je nepromlčitelná.


Mimochodem, není to tak dávno, kdy esenciálním dokumentem každého kandidáta na děkana byla jiná knížka. Barva se sice dnes změnila z rudé na zelenou, jinak se mnoho nezměnilo. Idioti zde byli kdysi a jsou tu i dnes. Jejich charaktery i metody zůstaly stejné.


Článek vyšel v měsíčníku MY 11/2021 který si můžete výhodně předplatit zde, případně zakoupit jeho digitální verzi zde (a podpořit tím jeho další tvorbu v nelehké době).