O misku vtipné kaše (aneb Umíme se ještě smát?) – 5. část

28.08.2018

Již po páté přinášíme našim čtenářům kreslené vtipy od neznámých autorů, a to znamená, že tímto pátým kolem uzavíráme první sérii soutěže O misku vtipné kaše. V každém čísle jsme připomínali pravidla soutěže, pojďme si je tedy shrnout i tentokrát a podívat se, co bude dál:

 

Kreslíři nám zasílali své vtipy, redakční rada z nich vybrala pět soutěžních unikátů, které jsme pak otiskli. Tak je tomu i tentokrát. V té chvíli vstupují do hry všichni naši čtenáři, kteří kreslený humor vnímají stejně jako MY: jako specifický žánr, který chceme v naší realitě uchovat, ač v posledních letech nedostává v periodicích mnoho prostoru. A právě čtenáři, jimž je to vše určeno, se proto stali naší čtenářskou porotou. Zasílali nám své hlasy, jimiž každý měsíc určili jeden finálový vtip. Nyní očekáváme další hlasy pro vtipy z posledního pátého kola, což mohou naši porotci (tedy každý z vás) učinit až do vydání zářijového čísla MY.

 

V září pak proběhne finále: Otiskneme pět vámi vybraných finálových kreseb (tedy vždy tu jednu vítěznou od jednotlivých autorů) – a vy vyberete celkového vítěze, vítězný kreslený vtip. Jeho autor pak zase naopak z porotců (byť hlasovali třeba jen jednou) vylosuje vítěze, prvního majitele Misky vtipné kaše.

 

Jak se k němu dostane? Pozveme ho do redakce na oběd, obdrží Misku vtipné kaše (na sladko či na slano, dle vlastního výběru) servírovanou na deseti zelených bankovkách. Pro jistotu zdůrazňujeme, že nejde o dolary, ale o pevnou českou měnu.

 

Autoři kreslených vtipů, kteří se nestihli této jedinečné soutěže prozatím zúčastnit, nemusí smutnit. Svá díla nám mohou i nadále zasílat na adresu Nad Vinným potokem 1148/4, 101 00 Praha 10 – Vršovice, nebo e-mailem na redakce@mesicnikmy.cz. Jejich kresby budou otištěny v druhé sérii soutěže O misku vtipné kaše.

 

Pátým soutěžícím je pan Jaroslav Cimprich z Hradce Králové.

 

 

 

Dosavadní soutěžící:

Kompletní seznam soutěžících naleznete vždy v aktuálním článku k "misce" na stránkách MY (odkazuje na něj upoutávka na úvodní stránce). 

 

 

Sdílet...
Please reload

Články podle kategorie
Please reload

Nejnovější články

20.5.2020

Please reload

Archiv článků
Please reload

RSS Feed

Měsíčník MY z Čech, Moravy, Slezska a Slovenska | © 2017 - 2020 Česká citadela, s.r.o. | Web MY: © 2017 - 2020 Flex Press, s.r.o.

  • Facebook Sociální Icon